Η Βασούλα στις ΗΠΑ Μάϊος-Ιούνιος 2013
Το δεύτερο ταξίδι της Βασούλας στις ΗΠΑ για την προώθηση του νέου βιβλίου της "Ο Ουρανός είναι αληθινός, αλλά το ίδιο και η κόλαση" έλαβε χώρα τον Μάιο και τον Ιούνιο του 2013 και αποτελείτο από δημόσιες συναντήσεις, μαζί με τηλεοπτικές και ραδιοφωνικές συνεντεύξεις.
Καναδάς και ΗΠΑ Noέμβριος 2013
"Ω Αγαπημένε του Πατέρα, άνοιξα την πόρτα της καρδιάς μου, θα πρέπει να περιμένω πολύ, ώσπου να επισκεφθείς το δωμάτιό μου;"
"Ενότητα, Αρετή της Αγάπης" Αυτό το βιβλίο με αποσπάσματα από τα Μηνύματα μας φανερώνει τι λέει σήμερα ο Θεός για την ενότητα, ότι η ενότητα μεταξύ των Χριστιανών είναι απαραίτητη για την επίτευξη της ειρήνης, της αγάπης και της συμφιλίωσης στον κόσμο.